Bådliv.dk
Hejren 11 A, 2670 Greve
Serie nr. båd PL-SPODF113A303 - årgang 01.04.2004
Serie nr. motor 0T152625 - årgang 23.03.2003
Stel nr. trailer YU100A051MP699385 - Reg. nr. EV3631 - årgang 14.03.2022
Priser starter fra 89.990 kr.
| Mærke | Ørnvik |
| Type | Kabinebåd |
| Længde | 5.1 m |
| Bredde | 2.33 m |
| Vægt | 650 + motor kg |
| CE kategori | C |
| Max. personer | 5 |
| Dybdegang | 0,40 m |
| Søsat år | 2004 |
| Byggeår | 2003 |
| Værft Land | EU |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Medfølgende udstyr | Flot sort 2-delt kaleche, Garmin 7" GPS ekkolod/fishfinder med touth skærm, bord, passager sæde, hynder ude og inde, indbygget 50L brændstoftank, badestige, bundmalet til 1. sæson. |
| Max. motor | 90 |
| Antal køjepladser | 2 |
| Instrumenter | Garmin 7" GPS kortplotter med ekkolod/fishfinder. |
| Motorfabrikat | Mariner Mercury |
| Hk | 75 |
| Antal cylindre | 4 |
| Brændstoftype | Benzin |
| Brændstofsystem | EFI |
| Motor årgang | 23.03.2000 |
| Kørte antal timer | Under 500 |
| Trailer | Inkl. årgang 2022 Brenderup Premium 201300B med el-spil og batteri/kasse. |
| Trailer type | Transporttrailer |
| Trailerproducent | Brenderup |
| Bådens tilstand | Pæn og velholdt |
| Anvisningsbåd | Ja |
| Lokation | Hos Bøge´s både |
| Solgt | Nej |
| Søgeplacering | 1 |