Bådliv.dk
Hejren 11 A, 2670 Greve
• Grandezza er Finnmaster´s luksus udgave
• Motoren har kun gået 386 timer
• Båden kan ses ved Fynbo Marine A/S
• Båden har rigtig meget ekstra udstyr
Udstyrsliste:
Farve kortplotter, Garmin GPSmap 5012
Stort søkort til plotter
Fishfinder integreret i plotter
Sumlog
Ekkolod
Kompas
VHF, Raymarine 54E
Bovpropel
Elektro hydrauliske trimflaps
Elektrisk ankerspil
Anker og kæde (de første 5 m i rustfrit stål), i alt ca. 15 m.
2 vinduesviskere med nye blade
Varmeanlæg, Wallas samt via motor
Trykvandsanlæg
Varmtvandsanlæg
220 volt landstrøm med HFI relæ
Batterilade aggregat
Brandslukningsudstyr
Automatisk brandslukningsanlæg i motorrum
Mekanisk lænse pumpe i cockpit
Elektrisk lænse pumpe under dørk og motor
Toilet med holdingtank
Kogeblus, Wallas
Køleskab
Cockpitbruser med varmt og koldt vand
Drejeligt cockpitbord
Komplet cockpittelt
Bimini-top
5 fendere med stofbetræk og 4 fortøjninger
Redningskrans
Hynder til cockpit
Holdere til fiskestænger
2 sæt nøgler til motor og skydedør
Stor trekantet madras til forkahyt
Svaberkost
Alu bådshage
•
Priser starter fra 449.900 kr.
| Mærke | Grandezza 26 CA |
| Længde | 7.8 m |
| Vægt | 2700 kg |
| Bredde | 2.75 m |
| Dybdegang | 0.9 m |
| Byggeår | 2008 |
| Søsat år | 2008 |
| Bådens tilstand | Yderst velholdt |
| Motorfabrikat | Volvo Penta |
| Hk | 190 HK |
| Antal cylindre | 5 |
| Brændstof | Diesel |
| Brændstofsystem | Indsprøjtning |
| Køling | Ferskvandskøling |
| Kørte antal timer | 350 |
| Anvisningssalg | Ja |
| Solgt | Nej |
| Lokation | Hos forhandler |