Bådliv.dk
Hejren 11 A, 2670 Greve
Yamarin 59 Hard top med Yamaha F115 hk 4 takt motor med power trim & elstart & indregistreret trailer. båden er super velholdt & der medfølger udstyr til fiskeri, Alt i vandsport & ferie/hyggesejllads. Der er fuld kaleche til båden samt vinterpresening til opbevaring. Hele bagenden kan omdannes til sovepladser/solseng. Mere info & billeder kommer senere eller ring på 40162244 Se mere på Automarine.dk
Priser starter fra 179.800 kr.
| Mærke | Yamarin 59 HT |
| Type | Hard Top daucruiser |
| Længde | 5.9 m |
| Bredde | 2.25 m |
| Vægt | 1100 kg |
| CE kategori | C |
| Lasteevne | 650 kg |
| Max. personer | 8 |
| Dybdegang | 0,4 m |
| Søsat år | 2008 |
| Byggeår | 2012 |
| Værft Land | Finland |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Topfart med 2 personer | 38 |
| Medfølgende udstyr | Alt i instrumenter & udstyr til sejllads |
| Antal køjepladser | 4 |
| Instrumenter | Alt i motorinstrumenter |
| Motorfabrikat | Yamaha F115 hk |
| Hk | 115 |
| Antal cylindre | 4 |
| Brændstoftype | Benzin |
| Brændstofsystem | Elektronisk benzin indsprøjtning |
| Motor årgang | 2012 |
| Trailer | Brenderup trailer |
| Trailer type | Transporttrailer |
| Trailerproducent | Brenderup |
| Bådens tilstand | Meget velholdt |
| Anvisningsbåd | kommisionsbåd |
| Lokation | Står ved forhandler |