Ørnvik 510 Cruiser med F60 Mercury-EFI og 1350 kg Neptun fra 10.09.2021 - Anvisningssalg, 5.25m, søsat 26.07.2010, 60hk
Kr. 89.900
Bøge's Både Aps
Fabriksvej 2
6640 Lunderskov
Ørnvik 510 Cruiser med F60 Mercury-EFI og 1350 kg Neptun fra 10.09.2021 - Anvisningssalg
Populær Ørnvik 510 Cruiser kabinebåd med godt udstyr.
Serie nr. båd PL-DELDF676E808
Serie nr. motor 0P501813
Leveringsomkostninger og klargøring kr. 3.500,-
Mål
| Længde | 5.25 m |
| Dybdegang | 0,35 m |
| Bredde | 2.33 m |
Specifikationer
| Mærke | Ørnvik |
| Vægt | 600 + motor 112 kg |
| Max. personer | 5 |
| Byggeår | 2008 |
| Topfart med 2 personer | 25 |
| Max. motor | 90 |
| Instrumenter | Garmin GPS ekkolod/fishfinder |
| Hk | 60 |
| Brændstoftype | Benzin |
| Motor årgang | 26.07.2010 |
| Trailer | 1350 kg Neptun fra 10.09.2021 - medfølger |
| Bådens tilstand | Pæn og velholdt |
| Lokation | Hos Bøge´s Både |
| Type | Kabinebåd |
| CE kategori | C |
| Søsat år | 26.07.2010 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Medfølgende udstyr | 2-delt kaleche, Garmin 421s, ekstra stol, hynder i kabine og cockpit, havnekaleche, hydraulisk styring, lanterner, badestige, synkefri |
| Antal køjepladser | 2 |
| Motorfabrikat | Mercury |
| Antal cylindre | 4 |
| Brændstofsystem | EFI |
| Kørte antal timer | 345 |
| Trailer type | Transporttrailer |
| Anvisningsbåd | Ja |
| Solgt | Ja |