Askeladen 605 Explorer , 6.05m, søsat 2006, 115hk
Kr. 139.000
Tempo Både ApS
Søhesten 8
2635 Ishøj
Askeladen 605 Explorer
Flot Familie båd til lette overnatninger eller vandski
Mål
| Længde | 6.05 m |
| Dybdegang | 0,60 m |
| Bredde | 2.35 m |
Specifikationer
| Mærke | Uttern |
| Vægt | 850 kg |
| Max. personer | 8 |
| Byggeår | 2006 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Medfølgende udstyr | Anker- redningsveste -potty potty -Hynder-Teakbord- Teak dørk- Garmin Gps 174 c |
| Antal køjepladser | 2 |
| Hk | 115 |
| Brændstofsystem | Indsprøjtning |
| Kørte antal timer | ca 300 timer |
| Trailer type | Transporttrailer |
| Anvisningsbåd | Ja |
| Solgt | Nej |
| Type | 605 Exploere |
| Lasteevne | 600 kg |
| Søsat år | 2006 |
| Værft Land | Sverige |
| Topfart med 2 personer | 30 kn |
| Max. motor | 115 |
| Motorfabrikat | Mercury |
| Brændstoftype | Benzin |
| Motor årgang | 2006 |
| Trailer | ja 1800 kg |
| Bådens tilstand | God |
| Lokation | Ishøj |