AM 550 OPEN, 5.5m, søsat 2005, 90 e-techk
Kr. 79.000
Tempo Både ApS
Søhesten 8
2635 Ishøj
AM 550 OPEN
Fin åben båd til familie tur eller fiske ture
Mål
| Længde | 5.5 m |
| Dybdegang | 0,60 m |
| Bredde | 2.35 m |
Specifikationer
| Mærke | AM |
| Vægt | 480 kg |
| Max. personer | 7 |
| Byggeår | 2005 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Medfølgende udstyr | Hynder- gps ekkolod |
| Instrumenter | Garmin GPS-Ekkolod |
| Hk | 90 e-tec |
| Motor årgang | 2005 |
| Trailer | ja |
| Bådens tilstand | ok |
| Lokation | Ishøj havn |
| Type | 550 OPEN |
| Lasteevne | 460 kg |
| Søsat år | 2005 |
| Værft Land | Polen |
| Topfart med 2 personer | 40 knt |
| Max. motor | 90 |
| Motorfabrikat | Evenrude |
| Brændstoftype | Benzin |
| Kørte antal timer | ukendt |
| Trailer type | Transporttrailer |
| Anvisningsbåd | ja |
| Solgt | Nej |