Askeladden 605 Explorer, Mercury F150 EFI..., 6.2m, søsat 2007, 150hk
Kr. 189.900
Fynbo Marine
Porthusvej 119
5700 Svendborg
Askeladden 605 Explorer, Mercury F150 EFI...
Yderst vel holdt familie cruiser med næsten ny Mercury 150hk. Der er stadig 2 års fabriksgaranti.
Udstyr.:
Fuld Kaleche.
Havne kaleche.
Simrad GPS Plotter.
Køleboks med kompressor.
Håndvask med trykvand.
Trailer medfølger ikke.
Mål
| Længde | 6.2 m |
| Dybdegang | 0,5 m |
| Bredde | 2.35 m |
Specifikationer
| Mærke | Askeladden |
| Vægt | 1150 kg |
| Byggeår | 2007 |
| Antal køjepladser | 2 |
| Hk | 150 |
| Brændstoftype | Benzin |
| Motor årgang | 2023 |
| Bådens tilstand | Yderst velholdt |
| Solgt | Ja |
| Type | Daycruiser |
| Søsat år | 2007 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Motorfabrikat | Mercury |
| Antal cylindre | 4 |
| Brændstofsystem | Indsprøjtning |
| Kørte antal timer | 86 |
| Lokation | Hos Forhandler |