Bayliner VR5 Bowrider , 6.82m, søsat 2021, 250hk
Kr. 295.000
Tempo Både ApS
Søhesten 8
2635 Ishøj
Bayliner VR5 Bowrider
Vi har netop fået denne flotte Bayliner Vr5 Bowrider til salg.
Båden er købt hos os i 2021, og vi har passet godt på den hver vinter i opvarmet hal. samt altid udført service efter Mercurys foreskrifter.
Båden er udstyret med Jensen Stereo, bruser på badeplatform m. 40L ferskvandstank.
Den er netop blevet bundmalet samt drev fået service & udskiftning af zink.
Båden kan ses efter aftale i Ishøj Havn.
Mål
| Længde | 6.82 m |
| Dybdegang | 0.6 m |
| Bredde | 2.45 m |
Specifikationer
| Mærke | Bayliner |
| Vægt | 1722 kg |
| Max. Personer | 8 |
| Søsat år | 2021 |
| Værft land | Polen |
| Medfølgende udstyr | Havnekaleche - Fuld canvas kalesche - Vandtank med bruser - Jensen Stereo m. Bluetooth - Flexi teak grå gulvbelægning |
| Bådens tilstand | flot |
| Hk | 250 HK |
| Brændstof | Benzin |
| Køling | Saltvandskøling |
| Motorårgang | 2021 |
| Anvisningssalg | Ja |
| Solgt | Nej |
| Type | Vr5 Bowrider |
| Lasteevne | 600 kg |
| Byggeår | 2021 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| CE Kategori | c |
| Instrumenter | Simrad GPS/ekkolod |
| Motorfabrikat | MerCruiser |
| Antal cylindre | 6 |
| Brændstofsystem | Indsprøjtning |
| Kørte antal timer | 78 |
| Topfart med 2 personer | 34 knob |
| Trailer | Nej |
| Lokation | Hos forhandler |