Brig Eagle 6,7 RIB med F225 hk Mercury-EFI 4 takt DS XL V6 3,4L og 2.000 kg Brenderup bådtrailer., 6.7m, søsat 2022, 225hk
Kr. 449.990
Bøge's Både Aps
Fabriksvej 2
6640 Lunderskov
Brig Eagle 6,7 RIB med F225 hk Mercury-EFI 4 takt DS XL V6 3,4L og 2.000 kg Brenderup bådtrailer.
BRIG Eagle 6.7 er en af verdens mest populære og anerkendte luksus-RIB-både (Rigid Inflatable Boat) i 7-meters klassen. Den er designet som den ultimative sporty familie-dagsejler, der kombinerer høj komfort, stor sikkerhed og skarpe sejlegenskaber. Båden er efterfølgeren til den legendariske Eagle 650, men er opdateret med et dybere V-skrog for bedre stabilitet i uroligt vand.
Serie nr. båd UA-QRK58457J122 - 24.03.2022
Serie nr. motor 3B142356 - 24.03.2022
Stel nr. trailer: YU100A069MP729340 - 03.05.2022
Komplet serviceret med alle service eftersyn overholdt = 5 års garanti fra 1. reg. dato.
Mål
| Længde | 6.7 m |
| Dybdegang | 0,50 m |
| Bredde | 2.55 m |
Specifikationer
| Mærke | Brig |
| Vægt | 800 + motor kg |
| Max. personer | 11 |
| Byggeår | 2022 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Max. motor | 250 |
| Motorfabrikat | Mercury |
| Antal cylindre | 6 |
| Brændstofsystem | EFI |
| Kørte antal timer | 128 |
| Trailer type | Transporttrailer |
| Bådens tilstand | 1. ejers flot og velholdt. |
| Lokation | Hos Bøge´s både |
| Type | RIB båd |
| CE kategori | C |
| Søsat år | 2022 |
| Værft Land | UA |
| Medfølgende udstyr | Garmin 9" GPS kortplotter med ekkolod/fishfinder, SmartCraft motor instrumenter, bimini kaleche, heldækkende original transpot og opbevarings kaleche, activ trim, hydraulisk styring, lanterner, bord, soveindsats |
| Instrumenter | Garmin 9" GPS - ekkolod/fishfinder - SmartCraft motor instrumenter. |
| Hk | 225 |
| Brændstoftype | Benzin |
| Motor årgang | 2022 |
| Trailer | 2.000 kg Brenderup 242000SR Premium bådtrailer med el-spil - 2022 |
| Trailerproducent | Brenderup |
| Anvisningsbåd | Ja |
| Solgt | Nej |