Campion Chase 630 ZRi, MerCruiser V8, 6.3m, søsat 1998
Kr. 119.900
Fynbo Marine
Porthusvej 119
5700 Svendborg
Campion Chase 630 ZRi, MerCruiser V8
Motoren er en Mercruiser 5,7EFI med Ferskvandskøling, samt et Alpha One drev med stål propel.
Motoren har fået lavet det kedelige for et par år siden, nye manifolder/knæ, samt styrebolt ved transom.
Mål
| Længde | 6.3 m |
| Bredde | 2.3 m |
Specifikationer
| Mærke | Campion |
| Vægt | 1300 kg |
| Byggeår | 1998 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Motorfabrikat | MerCruiser |
| Brændstof | Benzin |
| Køling | Ferskvandskøling |
| Motorårgang | 1998 |
| Solgt | Nej |
| Type | Daycruiser |
| Antal køjepladser | 2 |
| Søsat år | 1998 |
| Bådens tilstand | Velholdt. |
| Antal cylindre | 8 |
| Brændstofsystem | Indsprøjtning |
| Drevtype | Sterndrive |
| Trailer | Nej |
| Lokation | Hos forhandler |