Castello 533 Amazon RR med 90 hk Mercury-DFI Optimax bowrider, 5.33m, søsat 2008, 90hk
Kr. 79.990
Bøge's Både Aps
Fabriksvej 2
6640 Lunderskov
Castello 533 Amazon RR med 90 hk Mercury-DFI Optimax bowrider
Flot finsk bygget bowrider med god læ og kraftig motor.
Serie nr. båd FI-CASB0030D505 - 18.07.2008
Serie nr. motor 1B030400 - 18.07.2008
Mål
| Længde | 5.33 m |
| Dybdegang | 0,40 m |
| Bredde | 2 m |
Specifikationer
| Mærke | Castello |
| Vægt | 540 + motor 170 kg |
| Max. personer | 5 |
| Byggeår | 2005 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Max. motor | 90 |
| Motorfabrikat | Mercury |
| Antal cylindre | 3 |
| Brændstofsystem | DFI |
| Trailer | Uden trailer - forhør om muligheder |
| Anvisningsbåd | Nej |
| Solgt | Nej |
| Type | Bowrider |
| CE kategori | C |
| Søsat år | 2008 |
| Værft Land | Finland |
| Medfølgende udstyr | Kaleche, Garmin, hynder, motor instrumenter, lanterner, badestige m.v. |
| Instrumenter | Motor og Garmin |
| Hk | 90 |
| Brændstoftype | Benzin |
| Motor årgang | 2008 |
| Bådens tilstand | Flot og velholdt. |
| Lokation | Hos Bøge´s både |