Jofa med Mercury F20 EFI MLH -4takt, 4.35m, søsat 1985, 20hk
Kr. 19.900
Motor og Bådcentret Fr.Havn
Sindallundvej 4
9900 Frederikshavn
Jofa med Mercury F20 EFI MLH -4takt
Jofa jolle 15 fod med Mercury F20 MLH 4-takt (EFI model - 2018)
Se den i vores udstilling
Sælges pr anvisning for kunde
Mål
| Længde | 4.35 m |
| Dybdegang | 0,3 m |
| Bredde | 1.85 m |
Specifikationer
| Mærke | Jofa |
| Vægt | 220 kg |
| Max. personer | 4 |
| Skrogmateriale | glasfiber |
| Hk | 20 |
| Brændstoftype | Benzin |
| Motor årgang | 2018 |
| Anvisningsbåd | ja |
| Type | 15 fod |
| Lasteevne | 350 kg |
| Søsat år | 1985 |
| Motorfabrikat | Mercury |
| Antal cylindre | 2 |
| Brændstofsystem | fuel injection |
| Bådens tilstand | ok |
| Lokation | Frederikshavn |