Kingfisher 21, 6.15m, søsat 2000, 115hk
Kr. 139.500
Tempo Både ApS
Søhesten 8
2635 Ishøj
Kingfisher 21
Fin familie båd god plads og stor motor med god brændstof økonomi.
Dejlig kabine med masser af plads.
Mål
| Længde | 6.15 m |
| Dybdegang | 0,60 m |
| Bredde | 2.28 m |
Specifikationer
| Mærke | Kingfisher |
| Vægt | 1010 kg |
| Lasteevne | 700 kg |
| Søsat år | 2000 |
| Værft Land | ukendt |
| Topfart med 2 personer | 30 kn ca |
| Max. motor | 115 |
| Instrumenter | ja |
| Hk | 115 |
| Motor årgang | 2020 |
| Trailer | Nej |
| Anvisningsbåd | ja |
| Solgt | Nej |
| Type | 21 |
| CE kategori | c |
| Max. personer | 9 |
| Byggeår | 2000 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Medfølgende udstyr | eccolod og gps, fender og fortøjning |
| Antal køjepladser | 3 |
| Motorfabrikat | Mercury |
| Brændstoftype | Benzin |
| Kørte antal timer | 50 timer |
| Bådens tilstand | OK |
| Lokation | Ishøj |