Limbo 17 m/hardtop m/Mercury F30 hk EFI 4-takt og Variant trailer, 4.9m, søsat 2018, 30hk
Kr. 54.900
Herning Trailer- & Bådcenter
Navervej 14
7451 Sunds
Limbo 17 m/hardtop m/Mercury F30 hk EFI 4-takt og Variant trailer
Limbo 17 m/hardtop og styrepult, årg. 2018 monteret m/Mercury F30 hk EFI 4-takt, årg. 2021.
M/Mercury F3,5 hk motor, årg. 2020. M/sæde, opp. redningsvest, drivanker og paraplyanker m/kæde og snor, fladfiskegarn og 2 bøjer, 2 stangholdere.
M/Variant Ocean 750 m/gangbro, el-spil og batteri.
Kr. 54.900,-
(Båden sælges i kommission)
Mål
| Længde | 4.9 m |
| Bredde | 2 m |
Specifikationer
| Mærke | Limbo |
| Vægt | 320 kg |
| Søsat år | 2018 |
| Skrogmateriale | glasfiber |
| Max. motor | 30 |
| Hk | 30 |
| Brændstofsystem | insprøjtning |
| Trailer | Variant Ocean 750 m/gangbro, el-spil og batteri |
| Lokation | hos forhandler |
| Type | hardtop |
| Max. personer | 5 |
| Byggeår | 2018 |
| Medfølgende udstyr | Mercury F3,5 hk motor, årg. 2020. M/hardtop. styrepult, sæde, opp. redningsvest, drivanker og paraplyanker m/kæde og snor, fladfiskegarn og 2 bøjer, 2 stangholdere. |
| Motorfabrikat | Mercury |
| Brændstoftype | Benzin |
| Motor årgang | 2021 |
| Anvisningsbåd | ja |
| Solgt | Nej |