Marex 23 DC med Volvo Penta 200 hk diesel 6 cyl, 7.5m, søsat 1979, 200hk
Kr. 14.900
Motor og Bådcentret Fr.Havn
Sindallundvej 4
9900 Frederikshavn
Marex 23 DC med Volvo Penta 200 hk diesel 6 cyl
Marex 23 DC med Volvo Penta 200 hk 6 cyl diesel
afhentningspris afh i Frederikshavn
Sælges pr anvisning for kunde
Mål
| Længde | 7.5 m |
| Dybdegang | 0.75 m |
| Bredde | 3 m |
Specifikationer
| Mærke | Marex |
| Vægt | 3500 kg |
| Max. Personer | 6 |
| Byggeår | 1982 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Bådens tilstand | selvbygger |
| Hk | 200 HK |
| Brændstof | Diesel |
| Køling | Ferskvandskøling |
| Motorårgang | 1982 |
| Solgt | Nej |
| Type | 23 DC |
| Lasteevne | 3500 kg |
| Antal køjepladser | 2 |
| Søsat år | 1979 |
| Værft land | Marex |
| Motorfabrikat | Volvo Penta |
| Antal cylindre | 2 |
| Brændstofsystem | Indsprøjtning |
| Drevtype | Sterndrive |
| Anvisningssalg | Ja |
| Lokation | Hos forhandler |