Mayland kingfisher 21 , 6.15m, søsat ukendt, 80hk
Kr. 99.000
Tempo Både ApS
Søhesten 8
2635 Ishøj
Mayland kingfisher 21
Billig trolling båd med en 80 Suziki 80 hk downrigger og fortøjninger anker og Spreyhood.
Gps og ekkolod. der giver 10.000,- til polering og bundmaling
Mål
| Længde | 6.15 m |
| Dybdegang | 0,80 m |
| Bredde | 2.28 m |
Specifikationer
| Mærke | Mayland |
| Vægt | 600 kg |
| Max. personer | 6 |
| Byggeår | ukendt |
| Topfart med 2 personer | 26 |
| Max. motor | 80 |
| Hk | 80 |
| Brændstofsystem | Indsprøjtning |
| Kørte antal timer | 80 |
| Bådens tilstand | Trænger til en kærlig hånd der gives 10.000,- til dette. |
| Lokation | Ishøj |
| Type | Kingfisher 21 |
| Lasteevne | 500 kg |
| Søsat år | ukendt |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Medfølgende udstyr | Gps/ekkolod- spreyhood- anker-Fortøjninger-Trailer |
| Motorfabrikat | Suziki 80 hk |
| Brændstoftype | Benzin |
| Motor årgang | 2021 |
| Trailer | ja |
| Anvisningsbåd | Ja |
| Solgt | Nej |