Monterey 214 FSC, MerCruiser 4.3 MPI, 6.9m, søsat 2007, 220hk
Kr. 219.900
Fynbo Marine
Porthusvej 119
5700 Svendborg
Monterey 214 FSC, MerCruiser 4.3 MPI
Absolut fantastisk daycruiser klar til søsætning!!
Båden er ekstremt velholdt og perfekt til hyggelige dagsture eller længere weekendture. Kræfter nok til vandski, og plads nok til hele familien på en solskinsdag.
Nye manifold & knæ. Samt nyserviceret. Båden er poleret og bundmalet professionelt klar til sommeren.
* Ny Havnekaleche
* Nyere Fuld kaleche (høj)
* Udvidet badeplatform
* Hækbruser
* Toilet
* Cockpitbord i træ
* Garmin GPSMap
* Radio m/ Bluetooth
* Køleboks
Mål
| Længde | 6.9 m |
| Dybdegang | 0.85 m |
| Bredde | 2.5 m |
Specifikationer
| Mærke | Monterey |
| Vægt | 1700 kg |
| Antal køjepladser | 2 |
| Søsat år | 2007 |
| CE Kategori | C |
| Bådens tilstand | Yderst velholdt |
| Hk | 220 HK |
| Brændstof | Benzin |
| Køling | Saltvandskøling |
| Solgt | Nej |
| Type | Daycruiser |
| Max. Personer | 7 |
| Byggeår | 2007 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Medfølgende udstyr | * Ny Havnekaleche * Nyere Fuld kaleche (høj) * Udvidet badeplatform * Hækbruser * Toilet * Cockpitbord i træ * Garmin GPSMap * Radio m/ Bluetooth * Køleboks |
| Motorfabrikat | MerCruiser |
| Antal cylindre | 6 |
| Brændstofsystem | Indsprøjtning |
| Drevtype | Sterndrive |