Myra 23 med nyere diesel motor, 7m, søsat 1976, 40hk
Kr. 79.900
Fynbo Marine
Porthusvej 119
5700 Svendborg
Myra 23 med nyere diesel motor
Meget fin gammel populær familie båd, med en Lombardini 40 hk diesel fra 2018 som næsten ikke bruger noget brændstof, den har kun gået 112 timer. Stor nyere Garmin søkortplotter med fishfinder medfølger, der er også en nye kaleche på den.
Mål
| Længde | 7 m |
| Bredde | 2.5 m |
Specifikationer
| Mærke | Myra 23 |
| Vægt | 2500 kg |
| Byggeår | 1976 |
| Bådens tilstand | Meget velholdt |
| Hk | 40 HK |
| Brændstof | Diesel |
| Køling | Ferskvandskøling |
| Motorårgang | 2018 |
| Solgt | Nej |
| Type | Motorbåd. |
| Antal køjepladser | 4 |
| Søsat år | 1976 |
| Motorfabrikat | Andet |
| Antal cylindre | 4 |
| Brændstofsystem | Indsprøjtning |
| Kørte antal timer | 112 |
| Anvisningssalg | Ja |
| Lokation | Hos forhandler |