Mørebas 7000 med nyere Mercruiser 3,0L , 7m, søsat 1975, 135hk
Kr. 49.900
Fynbo Marine
Porthusvej 119
5700 Svendborg
Mørebas 7000 med nyere Mercruiser 3,0L
Meget velsejlende og med nyere motor, transom og drev. Kalechen er fra 2024.
Mål
| Længde | 7 m |
| Dybdegang | 0.9 m |
| Bredde | 2.3 m |
Specifikationer
| Mærke | Mørebas |
| Vægt | 1200 kg |
| Søsat år | 1975 |
| Motorfabrikat | MerCruiser |
| Antal cylindre | 4 |
| Brændstofsystem | Karburator |
| Drevtype | Sterndrive |
| Anvisningssalg | Nej |
| Lokation | Hos forhandler |
| Type | Motorbåd. |
| Byggeår | 1975 |
| Værft land | Norge |
| Hk | 135 HK |
| Brændstof | Benzin |
| Køling | Saltvandskøling |
| Kørte antal timer | ca 500 |
| Solgt | Nej |