Quicksilver 675 Pilothouse m/Mercury F200 hk og Brenderup trailer
Quicksilver 675 Pilothouse m/Mercury F200 hk og Brenderup trailer
Quicksilver Captur 675 Pilothouse m/Mercury F200 hk Verado, sejlet 407 timer.
m/SmartEdition pakke: ekstra stangholdere, skyllehane, fiskedam, fiskeboks m/dræn, flip-op sæde bagbord, flip-op sæde agter, cockpit bord/dinette, køleskab, enkelt brænder, gardiner, tagluge, soveindsats m/hynder, trykvandssystem og fortøjningssæt.
M/søtoilet, Wallas dieselvarmer, elektrisk ankerspil i front, ekstra udv. styreplads, bowpropel som kan styres fra begge styrepladser, Lenco trimplan m/Mente automatisk trim.
M/2 stk. Garmin 7412xsv 12" ekkolod/kortplotter m/GT-51 transducer samt Panoptix PS30 Livescoope, Garmin radar Fantom 18, Garmin hydr. autopilot m/trådløs fjernbetjening, Garmin VHF300i m/trådløs GPS20i håndsæt samt ekstra ICOM håndholdt VHF radio, Garmin AIS600 sender/modtager, 2 stk. Shakespeare antenner 2,4 m, dobbelt vinduesvisker, Go-Light søgelygte på taget, rustfri stangholderbøjle på tag samt 17 stk. rustfri stangholdere, anlæg m/højtalere, kompas, SmartCraft motorinstrument, Magma rensebord, dobbelt batterisystem m/lader og landstrøm, ekstra motorbeslag, fender m.m.
M/frontmonteret MinnKota Ulterra 112 lbs 36v elmotor som selv kan køre op m/batteri.
M/Brenderup 8224TB Premium m/superruller og stort SuperWinch elspil m/batteri og -kasse. Dobbelt gangbro i begge sider, slingrekobling og støddæmper på aksel, reservehjul m/holder, surringsbeslag.
Kr. 399.000,-
Her er et superfedt og meget velholdt sæt spækket med alt udstyr lige klar til det store fiskeeventyr om det er enten Nordsøen eller Østersøen !
(Båden sælges i kommission)
Mål
| Længde | 6.3 m |
| Dybdegang | 0,53 m |
| Bredde | 2.54 m |
Specifikationer
| Mærke | Quicksilver |
| Vægt | 1585 kg |
| Max. personer | 7 |
| Medfølgende udstyr | m/SmartEdition pakke: ekstra stangholdere, skyllehane, fiskedam, fiskeboks m/dræn, flip-op sæde bagbord, flip-op sæde agter, cockpit bord/dinette, køleskab, enkelt brænder, gardiner, tagluge, soveindsats m/hynder, trykvandssystem og fortøjningssæt. M/søtoilet, Wallas dieselvarmer, elektrisk ankerspil i front, ekstra udv. styreplads, bowpropel som kan styres fra begge styrepladser, Lenco trimplan m/Mente automatisk trim. M/2 stk. Shakespeare antenner 2,4 m, dobbelt vinduesvisker, Go-Light søgelygte på taget, rustfri stangholderbøjle på tag samt 17 stk. rustfri stangholdere, anlæg m/højtalere, kompas, SmartCraft motorinstrument, Magma rensebord, dobbelt batterisystem m/lader og landstrøm, ekstra motorbeslag, fender m.m. M/frontmonteret MinnKota Ulterra 112 lbs 36v elmotor som selv kan køre op m/batteri. |
| Antal køjepladser | 2 |
| Motorfabrikat | Mercury |
| Brændstoftype | Benzin |
| Kørte antal timer | 407 |
| Bådens tilstand | Pæn og velholdt |
| Lokation | hos forhandler |
| Type | Pilothouse |
| CE kategori | C |
| Skrogmateriale | glasfiber |
| Max. motor | 225 |
| Instrumenter | m/2 stk. Garmin 7412xsv 12" ekkolod/kortplotter m/GT-51 transducer samt Panoptix PS30 Livescoope, radar, VHF, autopilot, AIS |
| Hk | 200 |
| Brændstofsystem | insprøjtning |
| Trailer | Brenderup 8224TB Premium m/superruller og stort SuperWinch elspil m/batteri og -kasse. Dobbelt gangbro i begge sider, slingrekobling og støddæmper på aksel, reservehjul m/holder, surringsbeslag. |
| Anvisningsbåd | ja |
| Solgt | Nej |
Materiale
Quicksilver 675 Pilothouse m/Mercury F200 hk og Brenderup trailer
Udvalgte data
| Mærke | Quicksilver |
| Længde | 6.3 m |
| Bredde | 2.54 m |
| Motorfabrikat | Mercury |
Varenr: QScafa