Quicksilver 755 Cruiser med F175 Mercury V6, 7.55m, 2024
Kr. 499.900
Motor og Bådcentret Fr.Havn
Sindallundvej 4
9900 Frederikshavn
Quicksilver 755 Cruiser med F175 Mercury V6
Quicksilver Activ 755 Cruiser med Mercury F175 V6 (TILBUD)
Tag væk på en endags- eller weekendtur på havet. Activ 755 Cruisers dybe cockpit og fulde vindspejl holder dig og dine passagerer tørre og sikre under turen. Indenfor i kabinen får du det bedste udsyn du nogensinde har fået i en 7 meters båd, med store, brede vinduer. Nøgleordet er tilpasning. Cockpit området byder på 3 konfigurationer, adskillige ekstraudstyrspakker giver mulighed for signifikant opgradering af bådens udstyr og der er en hel række af Mercury motormuligheder tilgængelige.
Bow Roller Swim Ladder Navigation lights Forward line/anchor Locker Self Bailing Cockpit Swim Platform Flag holder Hull side windows Smartcraft Speedometer/ Tachometer 12v electrical socket Adjustable Steering Position.
Normalpris kr. 679.985,00 - Tilbud kr 539.900,00
Mål
| Længde | 7.55 m |
| Dybgang | 32 m |
| Bredde | 2.55 m |
Specifikationer
| Type | Daycruiser |
| Årgang | 2024 |
| Max motor | 300 HK |
| Max personer | 7 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Vægt | 1440 kg |
| HK | 175 HK |
| CE kategori | C |
| Motortype | Påhængsmotor |
Udstyr
std