Ryds 490 VI Sport X-Line - Mercury F60 ELPT-EFI m/solindsats, 4.88m, søsat 2023, 60hk
Kr. 144.990
Bøge's Både Aps
Fabriksvej 2
6640 Lunderskov
Ryds 490 VI Sport X-Line - Mercury F60 ELPT-EFI m/solindsats
Serie nr. båd
Serie nr. motor
Mål
| Længde | 4.88 m |
| Dybdegang | 0,35 m |
| Bredde | 1.92 m |
Specifikationer
| Mærke | Ryds |
| Vægt | 370 kg |
| Max. personer | 5 |
| Byggeår | 2022 |
| Skrogmateriale | Glasfiber Vacuum Støbt |
| Medfølgende udstyr | Bimini kaleche, Garmin 7" GPS ekkolod/fishfinder med touch skærm, Musikanlæg med radio og bluetooth, hydraulisk styring, SmartCraft motor instrument, 1.st mate sikkerheds system, solhynde indsats, LED lanterner, sort EVA dørk, selvlænsende, synkefri, vandskitårn, rustfri i matsort, 12V stik, kopholdere mv.v |
| Instrumenter | Garmin - SmartCraft - Musikanlæg med bluetooth |
| Hk | 60 |
| Brændstoftype | Benzin |
| Motor årgang | 2023 |
| Trailer | Uden trailer |
| Solgt | Nej |
| Type | Styrepultsbåd |
| CE kategori | C |
| Søsat år | 2023 |
| Værft Land | Sverige |
| Topfart med 2 personer | 33 knob |
| Max. motor | 60 |
| Motorfabrikat | Mercury |
| Antal cylindre | 4 |
| Brændstofsystem | EFI |
| Kørte antal timer | Få |
| Lokation | Hos Bøge´s både |