Ryds 550VI Sport - F115 Mercury-EFI 2,1L ProXS CT - S-Line, 5.43m, søsat 2021, 115hk
Kr. 179.990
Bøge's Både Aps
Fabriksvej 2
6640 Lunderskov
Ryds 550VI Sport - F115 Mercury-EFI 2,1L ProXS CT - S-Line
Let brugt Ryds 550VI Sport - kun har sejlet i ferskvand og inkl. fabriksny 115 hk Mercury ProXS 4-takt motor med 5/10 års garanti.
Serie nr. båd SE-RBT - 2021
Serie nr. motor - ny 2026
Mål
| Længde | 5.43 m |
| Dybdegang | 0,35 m |
| Bredde | 2.18 m |
Specifikationer
| Mærke | Ryds |
| Vægt | 540 + motor 165 kg |
| Max. personer | 5 |
| Byggeår | 2021 |
| Skrogmateriale | Glasfiber Vacuum Støbt |
| Medfølgende udstyr | Bluetooth musikanlæg, Garmin 7" GPS kortplotter med ekkolod/fishfinder, EVA dørk, LED lanterner, SmartCraft motor instrument, badestige, 12V stik, kopholdere, komplet hynder, selvlænsende, synkefri,, Vindspejl med rustfri bøjle, rustfri søgelænder - professionel bundmalet klar til brug. 82L indbygget tank. |
| Instrumenter | Garmin 7" GPS ekkolod/fishfinder med touch skærm, SmartCraft motorinstrument. |
| Hk | 115 |
| Brændstoftype | Benzin |
| Motor årgang | Ny 2026 |
| Trailer | Uden trailer |
| Lokation | Hos Bøge´s både/Kolding Lystbådehavn |
| Type | Styrepultsbåd |
| CE kategori | C |
| Søsat år | 2021 |
| Værft Land | Sverige |
| Topfart med 2 personer | +35 knob |
| Max. motor | 100 |
| Motorfabrikat | Mercury |
| Antal cylindre | 4 |
| Brændstofsystem | EFI |
| Kørte antal timer | Demo |
| Bådens tilstand | 1. ejers flot og velholdt med ny motor. |
| Solgt | Nej |