Sea Ray 260 OV , 8m, søsat 1999, 330hk
Kr. 199.900
Fynbo Marine
Porthusvej 119
5700 Svendborg
Sea Ray 260 OV
SeaRay 260 OV
Meget velholdt og velsejlende kvalitet...
Båden er monteret med den kraftige Mercruiser 7,4MPI samt bravo 3 drev. Den har kun gået 380 timer.. Vi har i efteråret/vinter 2025/2026 haft motoren ude, og ompakke transom. Den har fået nye originale manifolder og knæ ved samme lejlighed.
Webasto oliefyr.
Garmin plotter.
Lukket toiletrum.
Trykvand.
Hydraliske trimflaps.
Trailer medfølger ikke.
Mål
| Længde | 8 m |
| Dybdegang | 0.6 m |
| Bredde | 2.6 m |
Specifikationer
| Mærke | SeaRay 260 OV |
| Antal køjepladser | 2-2 |
| Søsat år | 1999 |
| Motorfabrikat | MerCruiser |
| Antal cylindre | 8 |
| Brændstofsystem | Indsprøjtning |
| Anvisningssalg | Nej |
| Lokation | Hos forhandler |
| Vægt | 2300 kg |
| Byggeår | 1999 |
| Bådens tilstand | Meget velholdt |
| Hk | 330 HK |
| Brændstof | Benzin |
| Kørte antal timer | 380 |
| Solgt | Nej |