Skibsplast 17 HT med 40 hk Mercury 4-takt ELPT 4-cyl. - SOLGT, 5.18m, søsat 1990, 40hk
Kr. 39.500
Bøge's Både Aps
Fabriksvej 2
6640 Lunderskov
Skibsplast 17 HT med 40 hk Mercury 4-takt ELPT 4-cyl. - SOLGT
Pæn og velholdt Norsk bygget hardtopbåd.
Båden har kaleche, hynder, GPS, ekkolod, 2 pilotsæder og soveindsats.
Skrog nr. 8122
Serie nr. motor: 0G735255
Serviceret og klar til 1. sæson sejlads.
Leveringsomkostninger og klargøring kr. 3.500,-
Mål
| Længde | 5.18 m |
| Dybdegang | 0,35 m |
| Bredde | 1.8 m |
Specifikationer
| Mærke | Skibsplast |
| Vægt | 550 + motor kg |
| Søsat år | 1990 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Antal køjepladser | 2 |
| Motorfabrikat | Mercury |
| Antal cylindre | 3 |
| Brændstofsystem | Karburator |
| Trailer | Uden trailer - få eventuel en pris inkl. trailer |
| Lokation | Hos forhandler |
| Type | Hardtop |
| Max. personer | 5 |
| Værft Land | Norge |
| Medfølgende udstyr | Pilotsæder, kaleche, hynder, Garmin, Lowrance ekkolod m.v. Motor med el start og powertrim. |
| Instrumenter | Lowrance og Garmin |
| Hk | 40 |
| Brændstoftype | Benzin |
| Motor årgang | 1998 |
| Bådens tilstand | Brugt i god stand. |
| Solgt | Nej |