Targa 27.2, 8.34m, søsat 2022, 400hk
Kr. 1.675.000
Yama-Tek A/S
Pukuffik 9
3900 Nuuk
Targa 27.2
Brugt Targa 27.2 Årgang 2022
Volvo Penta D6-400DPI (437 Motortimer)
Garmin Navigation
Fusion anlæg
Webasto oliefyr
Elektrisk ankerspil
Aquaquick gummbåde
Mål
| Længde | 8.34 m |
| Dybdegang | 1.1 m |
| Bredde | 3.1 m |
Specifikationer
| Mærke | Targa |
| Vægt | 4100 kg |
| Søsat år | 2022 |
| Værft land | Finland |
| Motorfabrikat | Volvo Penta |
| Antal cylindre | 6 |
| Brændstofsystem | Indsprøjtning |
| Drevtype | Sterndrive |
| Motorårgang | 2022 |
| Type | 27.2 |
| Byggeår | 2022 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| CE Kategori | C |
| Hk | 400 HK |
| Brændstof | Diesel |
| Køling | Ferskvandskøling |
| Kørte antal timer | 437 |
| Solgt | Nej |