Ørnvik 460 Cruiser, 4.7m, søsat 2005, 40hk
Kr. 53.500
Sejs Auto & Marinecenter I/S
Linåvej 9G
8600 Silkeborg
Ørnvik 460 Cruiser
Billeder er på vej.
Sælges i anvisning for privat kunde.
Mål
| Længde | 4.7 m |
| Dybdegang | 0,39 m |
| Bredde | 2.07 m |
Specifikationer
| Mærke | Ørnvik 460 Cruiser |
| Vægt | uden motor 460 kg |
| Max. personer | 4 |
| Byggeår | 2005 |
| Medfølgende udstyr | Udstyrsliste kan sendes |
| Antal køjepladser | 2 |
| Hk | 40 |
| Brændstoftype | Benzin |
| Motor årgang | 2005 |
| Trailer | Ja, brenderup total /last kg, fra 2005 - synet 4/12-2025 |
| Trailerproducent | Brenderup |
| Lokation | Står hos forhandler |
| Type | Kabine båd |
| CE kategori | C-4 |
| Søsat år | 2005 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Max. motor | 50 |
| Motorfabrikat | Mariner F40ELPT EFI |
| Antal cylindre | 4 |
| Brændstofsystem | elektronisk indsprøjtning |
| Kørte antal timer | 248 |
| Trailer type | Transporttrailer |
| Anvisningsbåd | Ja |