Nordic 470 Fisk med F9,9 hk Mercury 4 takt - TILBUD, 4.7m, søsat Ny, 9,9hk
Kr. 47.990
Bøge's Både Aps
Fabriksvej 2
6640 Lunderskov
Nordic 470 Fisk med F9,9 hk Mercury 4 takt - TILBUD
Fabriksnyt bådsæt til KAMPAGNEPRIS.
Synkefri og regnlæsende båd med tre stuverum til diverse udstyr - rustfri søgelænder, fortøjnings klamper, trækøje m.v.
På lager til omgående levering.
SPAR OVER KR. 10.000 VED KØB NU!
Mål
| Længde | 4.7 m |
| Dybdegang | 0,35 m |
| Bredde | 1.9 m |
Specifikationer
| Mærke | Nordic |
| Vægt | 260 + motor 25 kg |
| Max. personer | 5 |
| Byggeår | Ny |
| Medfølgende udstyr | Synkefri, regnlænsende, aftagelig midtertofte, fortøjningsklamper |
| Motorfabrikat | Mercury |
| Antal cylindre | 2 |
| Brændstofsystem | Karburator |
| Trailer | Uden trailer - 500 kg Brenderup 15500/600UB bådtrailer anbefales - få eventuelt et tilbud med trailer |
| Lokation | Hos Bøge´s Både |
| Type | Jolle med ringdæk. |
| CE kategori | C |
| Søsat år | Ny |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Max. motor | 40 |
| Hk | 9,9 |
| Brændstoftype | Benzin |
| Motor årgang | Ny |
| Bådens tilstand | Ny |
| Solgt | Nej |