Quicksilver 470 Cruiser med 40 hk Mercury-EFI 4 takt og 1000 kg Brenderup bådtrailer , 4.83m, søsat 23.06.2008, 40hk
Kr. 69.900
Bøge's Både Aps
Fabriksvej 2
6640 Lunderskov
Quicksilver 470 Cruiser med 40 hk Mercury-EFI 4 takt og 1000 kg Brenderup bådtrailer
Populær Ørnvik 470 Cruiser med flot kaleche.
Serie nr. båd PL-DELDT500F808
Serie nr. motor 0P493293
Reg. nr. trailer DF6498
Anvisningssalg
Leveringsomkostninger og klargøring kr. 3.500,-
Mål
| Længde | 4.83 m |
| Dybdegang | 0,35 m |
| Bredde | 2.37 m |
Specifikationer
| Mærke | Quicksilver |
| Vægt | 540 + motor 97 kg |
| Max. personer | 5 |
| Byggeår | 2008 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Max. motor | 50 |
| Motorfabrikat | Mercury |
| Antal cylindre | 3 |
| Brændstofsystem | EFI |
| Trailer | 1000 kg Brenderup fra 2011 uden syn |
| Trailerproducent | Brenderup |
| Anvisningsbåd | Ja |
| Solgt | Nej |
| Type | Kabinebåd |
| CE kategori | C |
| Søsat år | 23.06.2008 |
| Værft Land | EU |
| Medfølgende udstyr | Ny 2-delt kaleche fra 2023, Passagersæde, Højdejusterbar bord (aftagelig), badestige, synkefri, selvlænsende |
| Antal køjepladser | 2 |
| Hk | 40 |
| Brændstoftype | Benzin |
| Motor årgang | 30.11.2007 |
| Trailer type | Transporttrailer |
| Bådens tilstand | Flot og velholdt |
| Lokation | Bøge´s Både opbevaring |