Uttern R43 jolle med 9,9 hk 4-takt, 4.35m, søsat 2004, 9,9hk
Kr. PRIS PÅ VEJ
Sejs Auto & Marinecenter I/S
Linåvej 9G
8600 Silkeborg
Uttern R43 jolle med 9,9 hk 4-takt
Sælges i anvisning for privat kunde.
Pæn og velholdt sæt som har sejlet i få timer.
Pris er eksklusiv den afbillede trailer.
Mål
| Længde | 4.35 m |
| Bredde | 1.8 m |
Specifikationer
| Mærke | Uttern R43 |
| Vægt | 275 kg |
| Max. personer | 5 |
| Byggeår | 2002 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Motorfabrikat | Yamaha F9,9JMH |
| Antal cylindre | 2 |
| Brændstofsystem | elektronisk indsprøjtning |
| Trailer | Nej |
| Anvisningsbåd | Ja |
| Type | Åben jolle |
| CE kategori | C-5 |
| Søsat år | 2004 |
| Værft Land | Sverige |
| Max. motor | 25 |
| Hk | 9,9 |
| Brændstoftype | Benzin |
| Motor årgang | 2014 |
| Bådens tilstand | Pæn og velholdt |
| Lokation | Står hos forhandler |